Dostali jste vyhazov z práce, rozbilo se vám auto, nebo vám najednou přestal fungovat mobil? Výdaje, se kterými jste nepočítali. Pokud na svém účtu právě nemáte potřebnou částku, nepropadejte panice – můžete si vzít půjčku. Vybírejte ale pořádně.

Kde se informovat

Než se pro nějakou půjčku rozhodnete, pořádně si proklepněte poskytovatele. V případě, že se jedná o banku, zapátrejte v diskuzních fórech a hledejte zkušenosti ostatních klientů. Nebojte se samotnou instituci navštívit a popovídat si s poradcem. Mít širší rozhled se vyplatí, proto si porovnejte více nabídek. U nebankovních subjektů buďte více ve střehu. V této sféře bohužel najdete hodně lichvářů a podvodných společností. Opět dejte na zkušenosti ostatních a také rozhoďte sítě mezi svými známými. Možná zjistíte, že někdy řešili podobný problém a dají vám tip na konkrétní společnost, s kterou byli spokojeni.

Jak poznáte, že je společnost seriózní

Pokud na peníze hodně spěcháte, asi se s největší pravděpodobností rozhodnete pro nebankovní půjčku. Proč? Získáte ji rychleji a snáz. V první řadě si pečlivě prostudujte webové stránky poskytovatele. Měli byste zde najít odpovědi na tyto otázky:

  • Jaká je historie firmy?
  • Lze splatnost půjčku prodloužit?
  • Co se bude dít v případě, že nezvládnete včas půjčku splatit?
  • Víte přesnou částku, kterou za půjčku zaplatíte?
  • Rozumíte smlouvě?
  • Jaké má společnost hodnocení na sociálních sítích?
  • Snaží se firma svým klientům poskytovat informace a vzdělávat je? Hledejte blog, poradnu, aktuality a podobně.

Nebojte se zeptat  

Pokud se vám hlavou honí otázky, na které jste na webu neobjevili odpověď, zavolejte do firmy a na vše se doptejte. Pokud u uvedeného čísla najdete miniaturním písmenem poznámku, že je hovor zpoplatněný nepřiměřenou částku, například 80 Kč za minutu, zpozorněte a raději se poohlédněte po půjčce jinde. Tento poskytovatel se rozhodně mezi ty seriózní řadit nebude.

Teď už víte, jak si vybrat půjčku správně. Dříve, než o ni zažádáte, si ještě pořádně promyslete, zda ji bez problému zvládnete splatit. Pokud usoudíte, že ano, bez obav si peníze půjčte.